مخازن پالایشگاه و پتروشیمی

7242342
_

مشخصات

مخازن کرایوژنیک قابل استفاده در پالایشگاه و صنعت پتروشیمی

مخزن کرایوژنیک از دو مخزن تشکیل شده است که مخزن اصلی درون یک پوسته خارجی قرار می گیردو حد فاصل این دو مخزن ، از مواد عایق مانند پرلیت تشکیل شده است که بر اساس روش غربال مولکولی عمل می نماید.
مخزن درونی لوله های درونی مخزن ، از جنس استنلس استیل می باشد که این امر در کنار تست های زیادی که بر روی مخزن انجام می گیرد موجب تضمین مرغوبیت و کیفیت مایعات گازی می باشد که خود عامل مهمی در بالا نگه داشتن خلوص گازهاست. این مخازن با استفاده از تکنیک های پیشرفته و فناوری روز دنیا که تحت سیستم کنترل کیفیت می باشد، ساخته می شود. آیتم های متعدد در طراحی و ساخت این مخازن را جزو تجهیزات پیشرفته در سطح دنیا قرار داده است.

  • نیتروژن مایع (ازت مایع)
  • اکسیژن مایع
  • آرگون مایع
  • CO2 مایع
_

پالایشگاه و پتروشیمی

مخازن کرایوژنیک در صنعت پالایشگاه و پتروشیمی کاربرد های زیادی دارند

مخازن مورد استفاده در مجموعه های پتروشیمی معمولا با ظرفیت های بالا و فشار کاری 5 تا 15 بار می باشد.
روش شارژ مخازن در این مجموعه ها به دو صورت است:
1-با استفاده از کولد باکس:در این روش کولد باکس با استفاده از تفکیک هوا اکسیژن و نیتروژن و …از هم جدا می نماید و با استفاده از وکیوم ژاکت به مخزن انتقال پیدا می کند.
2-با استفاده از تانکر های حمل(سمی تریلر):در این روش گاز مورد نظر در مرکز دیگری تولید شده و با استفاده از مخازن حمل به مخزن ازت  اصلی اتنقال پیدا می کند.

در برخی مراکز پالایشگاهی مازاد تولید را برای جلوگیری از اتلاف انرژی  به بازار عرضه می کنند  که این خود یکی از روش های تامین منابع مالی می باشد.

5. (2) - Copy
_

اطلاعات فنی

مخازن کرایوژنیک قابل استفاده در پالایشگاه و صنعت پتروشیمی

یکی از مصارف نیتروژن در پالایشگاه ها و مجموعه های مشابه برای تولید نفت، مواد نفتی و بنزین است که  برای انتقال مواد در مسیر های گوناگون  استفاده می گردد.
ایجاد فشار مورد نیاز برای جا به جایی مواد و اکسیژن زدایی از دلایل استفاده از نیتروژن می باشد.در این حالت میزان اکسیژن کاهش پیدا کرده و احتمال اشتعال به شدت کاهش می یابد.
بلنکت کردن(پوشش گاز نیتروژن )به دلیل جلوگیری از ترکیب شدن مواد با اکسیژن از این روش استفاده می شود استفاده از نیتروژن ایمنی را به شدت افزایش می دهد.

مخازن ذخیره نیتروژن به دو دسته تقسیم می شوند که این تقسیم بندی بر اساس میزان حجم مورد نیاز می باشد.به طور معمول از ظرفیت بیش از 5000 متر مکعب از نمونه (Storage Tank ) استفاده می گردد و در حجم های کمتر از 500متر مکعب از نمونهlpressure vesse استفاده می شود.
در بازه مابین این حجم 5000متر مکعب >*>500مترمکعب تصمیم گیری انتخاب نوع مخزن ازت با کارفرما می باشد.
به صورت طبیعی در 
Storage Tank ها فشار کاری بین 0 تا 1 بار می باشد این در حالی است که در نمونه   pressure vessel این فشار بین 1 تا 24 بار است که انتخاب این مخزن بسته شرایط کاری مشخص می گردد.

موقعیت قرار گیری

موقعیت قرار گیری مخزن از نظر شارژ با تانکر های حمل یا از طریق کولد باکس باید بررسی گردد. در صورتی که از این مخازن برای ذخیره سازی استفاده می گردد باید شرایط تخلیه را نیز در نظر گرفت. اگر از مخازن نیتروژن مایع برای شرایط اضطراری استفاده می کنید موقعیت مخزن بسیار استراتژیک می باشد.

محل نصب

در شرکت ها باید محل نصب بررسی شود که آیا در محوطه مورد نظر امکان نصب مخزن اکسیژن با این شرایط وجود دارد!آیا موقعیت برای قرار گیری جرثقیل مناسب می باشد! و ….

طرح توسعه مجموعه

به دلیل عمر طولانی مدت مخازن کرایوژنیک بهتر است که حداقل طرح توسعه  تا چندسال آینده در نظر گرفته شود

قیمت مناسب

قیمت مخازن کرایوژنیک شرکت زمهریر به دلیل ساخت به صورت خط تولید قابل رقابت با نمونه شرکت های ترکیه،هند،… و حتی اروپایی می باشد.

خدمات پس از فروش

این شرکت از زمان عقد قرار داد با استفاده از جلسات فنی کلیه نیاز های مشتری اعم از موقعیت،شرایط نصب،شرایط کارکرد،ابزار دقیق و …را مورد بررسی قرار می دهد تا مخزن یا مخازن به صورت یکسان در فرایند قرار گیرند.این همراهی در زمان فنداسیون ریزی،نصب ،راه اندازی ،اجرای پایپینگ و …ادامه دارد.
24 ماه گارانتی و 120 ماه خدمات پس از فروش شاهد این موضوع می باشد.

کیفیت

واحد طراحی کنترل کیفیت با دانش فنی روز دنیا در کنار تیم تولید بسیار قوی این شرکت با تجربه ساخت بیش از 50 مخزن کرایوژنیک تضمین کننده کیفیت این مخازن می باشند.

فاینال بوک

مدارک فنی از ابتدا پروژه به صورت کاملا استاندارددر فاینال بوک قرار می گیرد تا در صورت نیاز مرجع کاملی از کلیه فعالیت های پروژه باشد.
شایان ذکر است که تمامی مراحل اعم از دفترچه طراحی، اطلاعات فنی و فاینال بوک این شرکت مورد تایید یکی از پنج برند برتر مخزن ساز دنیا می باشد.
لازم به ذکر است این شرکت با توانایی و تجربه ساخت و طراحی مخازن از  1تا 1000 تنی قابلیت ساخت هر نوع مخزن با هر فشار در خواستی را دارا می باشد.
مدت زمان ساخت مخازن کرایوژنیک با ظرفیت کمتر از 30 تن در حدود (4 ماه) می باشد و مدت زمان ساخت مخازن کرایوژنیک بیش از 30 در حدود (6 تا 8 ماه)می باشد.